საქართველოს პირველი ლედის მიერ სოციალური სამუშაოს მიმართულების სტუდენტებისათვის სასწავლო სტიპენდიის დაწესება
2012 წლის 25 იანვარს საქართველოს პირველი ლედი სანდრა ელისაბედ რულოვსი თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტს ესტუმრა და მის მიერ სოციალური სამუშაოს მიმართულების სტუდენტებისთვის სასწავლო სტიპენდიის დაწესების შესახებ ოფიციალური განაცხადი გააკეთა.
სტიპენდიები სამ კატეგორიად იყოფა – ოქროს, ვერცხლისა და ბრინჯაოს და პირველი ლედის ინიციატივით თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის სოციალური სამუშაოს ბაკალავრიატისა და მაგისტრატურის 6 სტუდენტს გადაეცემა.
პირველი ლედის ეს ინიაციატივა საქართველოში მოღვაწე ჩინური კომპანია HUAWEI-ს ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება. ამ წამოწყებით ქალბატონ სანდრას სურს, რომ პოპულარიზაცია გაუწიოს სოციალურ მუშაკთა მეტად საჭირო და სასარგებლო პროფესიას, რომელზედაც მნიშვნელოვანწილად არის დამოკიდებული საზოგადოების კეთილდღეობა.

Первая Леди Грузии учредила учебные стипендии для студентов направления социальной работы
25 января 2012 года Первая Леди Грузии Сандра Элисабет Руловс посетила Тбилисский государственный университет и сделала официальное заявление об учреждении учебной стипендии для студентов направления социальной работы.
Стипендии делятся на три категории – золотая, серебряная и бронзовая и, по инициативе Первой Леди, будут переданы 6 студентам бакалавриата и магистратуры социальной работы Тбилисского государственного университета и Государственного университета Ильи.
Эта инициатива Первой Леди осуществляется при финансовой поддержке работающей в Грузии китайской компании HUAWEI. Этим начинанием Первая Леди хочет содействовать популяризации очень нужной и полезной профессии социального работника, от которой во многом зависит благоденствие общества.