საქართველოს პრეზიდენტის პრესსპიკერის განცხადება
მანანა მანჯგალაძემ ჟურნალისტებს დღეს საქართველოს პრეზიდენტის გადაწყვეტილება გააცნო 2010 წელს საქართველოში დაპატიმრებული ისრაელის მოქალაქეების შეწყალების შესახებ.
„2011 წლის 2 დეკემბერს საქართველოს პრეზიდენტმა ისრაელის მთავრობისა და პირადად ისრაელის პრეზიდენტის თხოვნის საფუძველზე  - ჰუმანური მოსაზრებების, ასევე ფუქსისა და ფრენკელის ასაკისა და ჯანმრთელობის მდგომარეობის გათვალისწინებით, მიიღო გადაწყვეტილება მათი შეწყალების შესახებ“, - განაცხადა პრესსპიკერმა.
ისრაელის ორი მოქალაქე - რონ ფუქსი და ზეევ ფრენკელი ქართველმა სამართალდამცველებმა 2010 წლის 14 ოქტომბერს ბათუმში დააკავეს. საქართველოს  სისხლის სამართლის კოდექსის 339-ე მუხლის მე-3 ნაწილის შესაბამისად, ისინი თბილისის საქალაქო სასამართლომ ქრთამის მიცემისთვის დამნაშავედ სცნო და მათ პატიმრობა შეუფარდა.

Заявление пресс-спикера Президента Грузии
Манана Манджгаладзе ознакомила сегодня журналистов с решением Президента Грузии о помиловании арестованных в Грузии в 2010 году граждан Израиля.
«2 декабря 2011 года, Президент Грузии, на основании просьбы правительства Израиля и лично Президента Израиля – из соображений гуманности и принимая во внимание возраст и состояние здоровья Фукса и Френкеля, принял решение об их помиловании», - заявила пресс-спикер.
Грузинские правозащитники задержали двух граждан Израиля – Рона Фукса и Зеева Френкеля 14 октября 2010 года в Батуми. Тбилисский городской суд признал их виновными в соответствии с частью 3-ей статьи 339-ой Уголовного кодекса Грузии за дачу взятки, и приговорил их к лишению свободы.