29.07.2011 საქართველოს პრეზიდენტი უკრაინის მაღაროში მომხდარი აფეთქების გამო მწუხარებას გამოთქვამს საქართველოს პრეზიდენტი მწუხარებას გამოთქვამს უკრაინის ერთ-ერთ მაღაროში მომხდარი აფეთქების გამო, სა...
29.07.2011 მიხეილ სააკაშვილი პერუში ვიზიტს აგრძელებს ახლადარჩეული პრეზიდენტის ინაუგურაციაზე დასასწრებად ჩასული მიხეილ სააკაშვილი, პერუში ვიზიტს აგრძელე...
28.07.2011 მიხეილ სააკაშვილი პერუს ახლადარჩეული პრეზიდენტის ინაუგურაციას დაესწრო მიხეილ სააკაშვილი პერუს ახლადარჩეული პრეზიდენტის ინაუგურაციას დაესწრო. ოლანტა ჰუმალამ საქართველოს...
28.07.2011 მიხეილ სააკაშვილი ღრმა მწუხარებას გამოთქვამს თამთა ლიპარტელიანის დაღუპვის გამო საქართველოს პრეზიდენტი ღრმა მწუხარებას გამოთქვამს ნორვეგიაში განხორციელებული ტერაქტის შედეგად ქარ...
26.07.2011 საქართველოსა და პოლონეთის პრეზიდენტებმა ერთობლივი ბრიფინგი გამართეს საქართველოს პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი: უპირველეს ყოვლისა, მსურს მივესალმო პოლონეთის პრეზიდენტს ბრონისლავ კომაროვსკის, რომელიც ძალიან სასურველი სტუმარია საქართველოში...
26.07.2011 საქართველოს პრეზიდენტი საკონსტუტიციო სასამართლოს ახალი მოსამართლის ფიცის დადების ცერემონიალს დაესწრო საქართველოს პრეზიდენტი ბათუმში დღეს საკონსტუტიციო სასამართლოს ახალი მოსამართლის ფიცის დადების ცერემონიალს დაესწრო...
26.07.2011 საქართველოს პრეზიდენტი ხორბლის მოსავლის აღების პროცესს დაესწრო საქართველოს პრეზიდენტი სოფლის მეურნეობის მინისტრ ბაკურ კვეზერელთან ერთად, დღეს სართიჭალას ესტუმრა ...
26.07.2011 საქართველოს პრეზიდენტმა ამერიკულ ტელეარხს "MSNBC" დილის გადაცემას "Morning  Joe" ინტერვიუ მისცა საქართველოს პრეზიდენტმა, რომელიც ნიუ იორკში ვიზიტით იმყოფება, ამერიკული ტელეკომპანიის MSNBC-ის გადაცემაში Morning Joe მიიღო მონაწილეობა. მიხეილ სააკაშვილმა ჟურნალისტთა შეკითხვებს ღია ეთერში უპასუხა.
26.07.2011 საქართველოს ორდღიანი ოფიციალური ვიზიტით პოლონეთის პრეზიდენტი ესტუმრა Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE პირველი ოფიციალური ვიზიტით საქართველოს დღეს ...
26.07.2011 საქართველოსა და პოლონეთის პრეზიდენტებმა ერთობლივი ბრიფინგი გამართეს საქართველოს პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი:
უპირველეს ყოვლისა, მსურს მივესალმო პოლონ...
25.07.2011 საქართველოს პრეზიდენტმა მწუხარება გამოხატა ჯონ (მალხაზ) შალიკაშვილის გარდაცვალების გამო საქართველოს პრეზიდენტი მთავრობისა და ქართველი ხალხის სახელით, ღრმა მწუხარებას გამოხატავს ამერიკის ...
25.07.2011 საქართველოს პრეზიდენტმა ამიერკავკასიაში პირველი კომპიუტერული ქარხანა გახსნა საქართველოს პრეზიდენტმა მიხეილ სააკაშვილმა, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრთან დიმი...
23.07.2011 საქართველოს პრეზიდენტმა ბორჯომის სარეაბილიტაციო სამუშაოები მოინახულა საქართველოს პრეზიდენტმა დღეს ბორჯომში მიმდინარე სარეკონსტრუქციო სამუშაოები მოინახულა. მიხეილ სააკა...
23.07.2011 მიხეილ სააკაშვილი: საქართველო მზადაა უზბეკ ხალხს დახმარება აღმოუჩინოს საქართველოს პრეზიდენტმა ღრმა მწუხარება გამოთქვა უზბეკეთის რესპუბლიკაში ფერგანას ოლქში მომხდარი მიწ...
23.07.2011 საქართველოს პრეზიდენტი მწუხარებას გამოთქვამს ნორვეგიაში მომხდარი ტერაქტების გამო ოსლოსა და უტოეიაში მომხდარ ტერაქტებთან დაკავშირებით, საქართველოს პრეზიდენტმა მიხეილ სააკაშვილმა ნო...
22.07.2011 საქართველოს პრეზიდენტი ევროკომისარს ევროპული სამეზობლო პოლიტიკის საკითხებში პირისპირ შეხვდა საქართველოს პრეზიდენტსა და ევროპული სამეზობლო პოლიტიკის საკითხებში ევროკომისარ შტეფან ფულეს შორის ...
22.07.2011 საქართველოს პრეზიდენტმა ბაგრატის ტაძრის სარეაბილიტაციო სამუშაოები დაათვალიერა საქართველოს პრეზიდენტი დღეს ქუთაისს ესტუმრა. მიხეილ სააკაშვილმა ქუთათელ გაენათელ მიტროპოლიტ კალისტ...
22.07.2011 საქართველოს პრეზიდენტი საერთაშორისო კონფერენციაზე „საქართველოს ევროპული გზა" სიტყვით გამოვიდა ბათუმში დღეს მერვე საერთშორისო კონფერენცია საქართველოს ევროპული გზა" გაიმართა, რომელზეც ფორუმის მო...
21.07.2011 საქართველოს პრეზიდენტმა ბათუმში რუსუდან ფეტვიაშვილის გამოფენა დაათვალიერა საქართველოს პრეზიდენტი დღეს ბათუმში რუსუდან ფეტვიაშვილის გალერეისა და არტ-კაფეს პრეზენტაციას დაესწ...
20.07.2011 მიხეილ სააკაშვილი: კიდევ რომელ ქვეყანაშია შესაძლებელი ერთ დღეში თხილამურებითაც ისრიალო და ზღვაშიც ჩაყვინთო? საქართველოს პრეზიდენტი ლეგენდარულ მოთხილამურესთან ერთად სვანეთს ესტუმრა. მიხეილ სააკაშვილმა და ალბ...

29.07.2011 Президент Грузии выражает скорбь по поводу взрыва в шахте в Украине Президент Грузии выражает скорбь по поводу взрыва на одной из шахт в Украине, выражает соболезнования семьям погибших и сочувствие правительству и народу Украины. На месте несчастного случая Луганской области находились 28 шахтеров, из которых умерло 16 ч...
29.07.2011 Михеил Саашвили продолжает визит в Перу Михеил Саашвили, прибывший с целью присутствия на инаугурации вновь избранного президента, продолжает Визит в Перу. Кроме церемонии инаугурации, в Лиме проводятся мероприятия, посвященные Дню независимости Перу, которые будет продолжаться два дня. Президе...
28.07.2011 Михеил Саакашвили присутствовал на инаугурации вновь избранного Президента Перу Михеил Саакашвили присутствовал на инаугурации вновь избранного Президента Перу. Ольянта Умала лично пригласил Президента Грузии на церемонию принятия присяги. Среди гостей, Михеил Саакашвили - единственный лидер не из этого региона. На инаугурации были п...
28.07.2011 Михеил Саакашвили выражает глубокую скорбь по поводу гибели Тамты Липартелиани Президент Грузии выражает глубокую скорбь по поводу гибели грузинской девушки, Тамты Липартелиани вследствие теракта, осуществленного в Норвегии и выражает соболезнования ее родителям и близким. Трагедия, случившаяся на острове Утейя, потрясшая весь мир, ...
26.07.2011 Президент Грузии дал интервью утренней передаче «Morning Joe»
американского телеканала MSNBC
Президент Грузии, находящийся с визитом в Нью-Йорке, принял участие в передаче Morning Joe американской телекомпании MSNBC. Михеил Саакашвили отвечал на вопросы журналистов в прямом эфире.
26.07.2011 Президенты Грузии и Польши провели совместный брифинг Президент Грузии Михеил Саакашвили:
В первую очередь, приветствую Президента Польш...
25.07.2011 Президент Грузии открыл первый в Закавказье завод компьютеров. Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Президент Грузии Михеил Саакашвили, вместе с министром образования и науки Грузии Дмитрием Шашкиным, министром экономики и стабильного развития Верой Кобалиа и иностранными гостями,...
25.07.2011 Президент Грузии выразил скорбь по поводу кончины Джона (Малхаза) Шаликашвили. Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Президент Грузии, от имени правительства и народа Грузии, выражает глубокую скорбь по поводу кончины бывшего председателя Объединенного комитета начальников штабов Вооруженных сил С...
23.07.2011 Президент Грузии выражает скорбь по поводу терактов, произошедших в Норвегии. Президент Грузии Михеил Саакашвили направил премьер-министру Королевства Норвегия Йенсу Столтенбергу письмо - соболезнование в связи с терактами, произошедшими в Осло и Утёйе. Михеил Саакашвили выражает глубокую скорбь по поводу случившегося, и от имени н...
23.07.2011 Михеил Саакашвили: Грузия готова оказать помощь народу Узбекистана. Президент Грузии выразил глубокую скорбь по поводу землетрясения, произошедшего в Республике Узбекистан, в Ферганской области, вследствие которого погибли 13 человек. Михеил Саакашвили, от своего имени и от имени народа Грузии, выражает сочувствие народу ...
23.07.2011 Президент Грузии осмотрел реабилитационные работы в Боржоми. Президент Грузии осмотрел сегодня протекающие в Боржоми реконструкционные работы. Михеил Саакашвили посетил совершенно обновленную центральную площадь перед Боржомским парком и осмотрел вновь построенные здания. Президент также побеседовал с местными жите...
22.07.2011 Президент Грузии встретился с еврокомиссаром по вопросам европейской соседской политики с глазу на глаз Сегодня состоялась встреча с глазу на глаз между Президентом Грузии и еврокомиссаром по вопросам европейской соседской политики, Штефаном Фуле. Стороны рассмотрели актуальные темы сотрудничества между Грузией и Евросоюзом, говорили о важности свободной то...
22.07.2011 Президент Грузии осмотрел работы по реабилитации Собора Баграти Президент Грузии посетил сегодня Кутаиси. Вместе с Митрополитом Кутаисским Гаэнатским Калистратэ, он осмотрел реабилитационные работы, проводящиеся в Соборе Баграти. Вместе с ними находился итальянский архитектор Андреа Бруно, который работает над восстан...
21.07.2011 Президент Грузии осмотрел в Батуми выставку Русудан Петвиашвили Президент Грузии присутствовал сегодня в Батуми на презентации галереи Русудан Петвиашвили и Арт-кафе, открывшиеся выставкой совместных работ Русудан Петвиашвили и ее брата, скульптора Дмитрия Петвиашвили. Известная художница разъяснила, что в будущем это...
20.07.2011 Михеил Саакашвили: В какой еще стране возможно в течение одного дня и кататься на лыжах и нырять в море? Президент Грузии, вместе с легендарным лыжником, посетил Сванети. Михеил Саакашвили и Альберто Томба катались на лыжах на плато Ушба, на высоте 3 тысячи 700 метров над уровнем моря. Альберто Томба приехал в Грузию уже во второй раз. На этот раз он посетил...