30.09.2011 მიხეილ სააკაშვილის ვიზიტი ვარშავაში დასრულდა
საქართველოს პრეზიდენტი აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამიტს დაესწრო. სამიტის შემაჯამებელ შეხვედრაზე ხელი მოეწერა ერთობლივ დეკლარაციას...
30.09.2011 ვარშავაში მიხეილ სააკაშვილმა ევროპელ ლიდერებთან გამართა შეხვედრები
საქართველოს პრეზიდენტი ვარშავაში, აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამიტის ფარგლებში ევროპული საბჭოს პრეზიდენტს ჰერმან ვან რომპუის შეხვდა...
30.09.2011 მიხეილ საკაშვილი აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამიტს დაესწრო  აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამიტში, რომელშიც საქართველოს პრეზიდენტი ესწრება, ევროკავშირის წევრი 27 სახელმწიფო და აღმოსავლეთ პარტნიორობის 6 ქვეყანა მონაწილეობს
29.09.2011 საქართველოს პრეზედენტი ვარშავაში აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამიტში მიიღებს მონაწილეობას საქართველოს პრეზიდენტი პოლონეთში გაემგზავრა, სადაც აღმოსავლეთ პარტნიორობის რიგით მეორე სამიტში მიიღებს მონაწილეობას
29.09.2011 საქართველოს პრეზიდენტი ვარშავაში ოფიციალურ შეხვედრებს მართავს აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამიტის ფარგლებში, რომელიც ვარშავაში 29-30 სექტემბერს მიმდინარეობს, საქართველოს პრეზიდენტმა ოფიციალური შეხვედრები გამართა
27.09.2011 საქართველოს პრეზიდენტის პრესსპიკერის ტრადიციული ბრიფინგი  დღეს, საქართველოს პრეზიდენტის პრესსპიკერმა ტრადიციულ ბრიფინგზე გასული კვირის მნიშვნელოვანი მოვლენები შეაჯამა.
26.09.2011 საქართველოს პრეზიდენტმა მელაანში ახალი საჯარო სკოლა გახსნა მიხეილ სააკაშილმა დღეს სოფელ მელაანში ახლადაშენებული საჯარო სკოლა გახსნა
26.09.2011 საქართველოს პრეზიდენტი მელაანში ახლადაშენებულ სკოლას ესტუმრება საქართველოს პრეზიდენტი სოფელ მელაანში დღეს ახლადაშენებულ საჯარო სკოლას გახსნის. საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისი სკოლა ორას მოსწავლეზეა გათვლილი
26.09.2011 საქართველოს პრეზიდენტმა ახალგაზრდა პედაგოგები რთველში დაპატიჟა მიხეილ სააკაშვილმა დღეს დურუჯის ტბის ტერიტორიაზე მიმდინარე სამშენებლო სამუშაოები იმ 30 პედაგოგთან ერთად დაათვალიერა, რომლებიც პრეზიდენტის მიერ ინიცირებულ პროგრამაში ,,ქართული ენა მომავალი წარმატებისთვის'' მონაწილეობენ.
23.09.2011 ჰარვარდის ცენტრში მიხეილ სააკაშვილი საინვესტიციო სამიტს დაესწრო  საქართველოს პრეზიდენტი ნიუ ორკში ჰარვარდის ცენტრში საინვესტიციო სამიტს დაესწრო, რომელზეც ბიზნესის კეთების თვალსაზრისით, აღმოსავლეთ ევროპასა და ცენტრალურ აზიაში, საქართველო ყველაზე ხელსაყრელ ქვეყნად დაასახელეს.
23.09.2011 საქართველოს პრეზიდენტი ლატვიის პრეზიდენტს შეხვდა  ნიუ იორკში ვიზიტის ფარგლებში, მიხეილ სააკაშვილი ლატვიის პრეზიდენტს შეხვდა. ლიდერებმა ორი ქვეყნის განვითარებისათვის მნიშვნელოვან თემებზე ისაუბრეს და განათლების სფეროსთან დაკავშირებული საკითხები განიხილეს
22.09.2011 საქართველოს პრეზიდენტი ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის აღმასრულებელ დირექტორს შეხვდა მიხეილ სააკაშვილი ნიუ იორკში ვიზიტისას ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის აღმასრულებელ დირექტორს დენიელ იოჰანესს შეხვდა
22.09.2011 მიხეილ სააკაშვილი ნიუ იორკში ოფიციალურ შეხვედრებს განაგრძობს მიხეილ სააკაშვილი ლიტვის პრეზიდენტს დალია გრიბაუსკაიტეს შეხვდა
22.09.2011 საქართველოს პრეზიდენტის მიხეილ სააკაშვილის სიტყვა გაეროს გენერალური ასამბლეის 66-ე სესიაზე საქართველოს პრეზიდენტის მიხეილ სააკაშვილის სიტყვა გაეროს გენერალური ასამბლეის 66-ე სესიაზე
22.09.2011 საქართველოს პრეზიდენტი გაეროს გენერალური ასმბლეის 66-ე სესიაზე სიტყვით გამოვა საქართველოს პრეზინდენტი დღეს სიტყვით წარსდგება გაეროს გენერალური ასამბლეის 66-ე სესიაზე
21.09.2011 საქართველოს პრეზიდენტი ამერიკელ კოლეგას შეხვდა საქართველოს პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი დღეს ამერიკის შეერთებული შტატების პრეზიდენტს ბარაკ ობამას შეხვდა.
21.09.2011 საქართველოს პრეზიდენტის შვეიცარიის პრეზიდენტს შეხვდა საქართველოს პრეზიდენტი გაეროს გენერალური ასამბლეის 66-ე სესიის ფარგლებში, შვეიცარიის პრეზიდენტს მიშელინ კალმი-რეის შეხვდა
21.09.2011 საქართველოს პრეზიდენტის შვეიცარიის პრეზიდენტს შეხვდა  საქართველოს პრეზიდენტი გაეროს გენერალური ასამბლეის 66-ე სესიის ფარგლებში, შვეიცარიის პრეზიდენტს მიშელინ კალმი-რეის შეხვდა.
21.09.2011 საქართველოს პრეზიდენტი აშშ-ში ორმხრივ შეხვედრებს მართავს მიხეილ სააკაშვილი გაეროს 66-ე ასამბლეის ფარგლებში, მსოფლიოს სხვადასხვა ლიდერებთან ოფიციალურ შეხვედრებს მართავს
20.09.2011 საქართველოს პრეზიდენტის სიტყვა კონკორდიას პირველ სამიტზე ქალბატონებო და ბატონებო! ჩემთვის დიდი პატივია, რომ აქ ყოფნისა და იმის შესაძლებლობა მომეცა, ამდენად განსაკუთრებული აუდიტორიისთვის მიმემართა...

30.09.2011 Михеил Саакашвили присутствовал на Саммите восточного Партнерства В Саммите Восточного партнерства, на котором присутствует Президент Грузии, участвуют 27 стран – членов Евросоюза и 6 стран Восточного партнерства.
30.09.2011 В Варшаве Михеил Саакашвили провел встречи с европейскими лидерами Президент Грузии встретился с Президентом Европейского Совета Херманом Ван Ромпеем в Варшаве, в рамках Саммита Восточного партнерства.
30.09.2011 Завершился визит Михеила Саакашвили в Варшаву  Президент Грузии присутствовал на Саммите Восточного Партнерства. На заключительной встрече была подписана совместная декларация
29.09.2011 Президент Грузии проводит в Варшаве официальные встречи Президент Грузии провел официальные встречи в рамках Саммита Восточного партнерства, протекающего в Варшаве 29-30 сентября
29.09.2011 Президент Грузии примет участие в Саммите Восточного партнерства в Варашаве Президент Грузии отправился в Польшу, где примет участие во втором Саммите Восточного партнерства.
27.09.2011 Традиционный брифинг пресс-спикера Президента Грузии Сегодня, на традиционном брифинге, пресс-спикер Президента Грузии подытожила значительные события прошедшей недели.
26.09.2011 Президент Грузии пригласил молодых педагогов в ртвели Михеил Саакашвили осмотрел сегодня строительные работы, протекающие на территории озера Дуруджи вместе с 30 педагогами, участвующими в программе «Грузинский язык для будущего успеха», инициированной Президентом
26.09.2011 Президент Грузии посетит новопостроенную школу в Мелаани Президент Грузии откроет сегодня новопостроенную публичную школу в селе Мелаани. Школа, соответствующая международным стандартам, рассчитана на двести учеников
26.09.2011 Президент Грузии открыл новую публичную школу в Мелаани  Михеил Саакашвили открыл сегодня новопостроенную публичную школу в селе Мелаани
23.09.2011 Михеил Саакашвили присутствовал на Инвестиционном саммите в Центре Гарварда
Президент Грузии присутствовал на Инвестиционном саммите в Центре Гарварда в Нью-Йорке, на котором Грузию назвали самой благоприятной страной с точки зрения ведения бизнеса в Восточной Европе и Центральной Азии
23.09.2011 Президент Грузии встретился с Президентом Латвии  В рамках визита в Нью-Йорк, Михеил Саакашвили встретился с Президентом Латвии. Лидеры говорили о темах, важных для развития обеих стран и рассмотрели вопросы, связанные с областью образования
22.09.2011 Михеил Саакашвиили продолжает официальные встречи в Нью-Йорке Михеил Саакашвиили встретился с Президентом Литвы Далей Грибаускайте
22.09.2011 Президент Грузии встретился с исполнительным директором корпорации Вызовы тысячелетия Михеил Саакашвили, во время визита в Нью-Йорк, встретился с исполнительным директором корпорации Вызовы тысячелетия Даниелем Иоханнесом
22.09.2011 Президент Грузии выступит с речью на 66-ой сессии Генеральной ассамблеи
ООН
Президент Грузии выступит сегодня с речью на 66-ой сессии Генеральной ассамблеи ООН.
22.09.2011 Выступление Президента Грузии Михеила Саакашвили на 66-ой сессии ГА ООН Выступление Президента Грузии Михеила Саакашвили на 66-ой сессии ГА ООН
21.09.2011 Президент Грузии проводит в США двухсторонние встречи Михеил Саакашвили проводит официальные встречи с разными мировыми лидерами в рамках 66-ой ассамблеи ООН
21.09.2011 Президент Грузии встретился с Президентом Швейцарии
В рамках 66-ой сессии Генеральной ассамблеи ООН Президент Грузии встретился с Президентом Швейцарии Мишелин Кальми-Рэй.
21.09.2011 Президент Грузии встретился с американским коллегой  Президент Грузии Михеил Саакашвили встретился сегодня с Президентом Соединенных Штатов Америки Бараком Обамой.
21.09.2011 Президент Грузии встретился с Президентом Швейцарии В рамках 66-ой сессии Генеральной ассамблеи ООН Президент Грузии встретился с Президентом Швейцарии Мишелин Кальми-Рэй.
20.09.2011 Михеил Саакашвили присутствовал на конференции «Партнерство по
открытому правительству»
Президент Грузии Михеил Саакашвили, в рамках 66-ой ассамблеи Организации Объединенных Наций, присутствовал на конференции «Партнерство по открытому правительству»