საქართველოს პრეზიდენტმა რუსთავში ახალი ავტოდრომი გახსნა
საქართველოს პრეზიდენტმა დღეს რუსთავის ახალი ავტოდრომი გახსნილად გამოაცხადა, სადაც დღესვე საქართველოს ეროვნული ჩემპიონატი იმართება წრიულ რბოლაში
29.04.2012
საქართველოს პრეზიდენტმა რუსთავის ახალ ავტოდრომზე შეკრებილ საზოგადოებას მიმართა
უპირველეს ყოვლისა, ყველას გილოცავთ ახალი ავტოდრომის გახსნას.
27.04.2012
საქართველოს პრეზიდენტმა ნორჩ მეცნიერთა და გამომგონებელთა ოლიმპიადის მონაწილეებს მიმართა
მიხეილ სააკაშვილი ოლიმპიადის გახსნაზე მყოფ საზოგადოებას განათლების სისტემაში მიმდინარე რეფორმებსა და ახალ ინიციატივებზე ესაუბრა.
მიხეილ სააკაშვილი: "მსოფლიოს ყველაზე დიდი სახელმწიფოს ლიდერმა გუშინ განაცხადა, რომ მოსწონს ქართული რეფორმები, მაგრამ მათი განხორციელება არ შეუძლიათ"
„ნორჩ მეცნიერთა და გამომგონებელთა მე-6 საერთაშორისო ოლიმპიადის“ მონაწილეებთან შეხვედრისას, საქართველოს პრეზიდენტი დიმიტრი მედვედევის მიერ საქართველოს შესახებ გაკეთებულ განცხადებასაც შეეხო
საქართველოს პრეზიდენტი „ნორჩ მეცნიერთა და გამომგონებელთა მე-6 საერთაშორისო ოლიმპიადის“ გახსნას დაესწრო
მიხეილ სააკაშვილმა, გამოსვლისას, ყურადღება განათლების სისტემაში მიმდინარე რეფორმებსა და ამ დარგის პრიორიტეტულობაზე გაამახვილა.
26.04.2012
საქართველოს პრეზიდენტი დიმიტრი მედვედევის დღევანდელ განცხადებას გამოეხმაურა
საქართველოს პრეზიდენტი რუსთავში ახალი ავტოდრომი დაათვალიერების შემდეგ დიმიტრი მედვედევის დღევანდელ განცხადებას გამოეხმაურა.
საქართველოს პრეზიდენტი განახლებულ აგრარულ უნივერსიტეტს ესტუმრა
ქვეყნის პირველმა პირმა თანამედროვე, უახლესი ტექნიკით აღჭურვილი ლაბორატორიები დაათვალიერა და სასწავლო პროცესით დაინტერესდა.
25.04.2012
საქართველოს პრეზიდენტმა ხაშურში ახალი ქარხნის მშენებლობას ჩაუყარა საფუძველი
საქართველოს პრეზიდენტმა ხაშურში მინის ტარის მწარმოებელი ქარხნის მშენებლობას ჩაუყარა საფუძველი და საძირკველში კაფსულაც პირადად ჩადო.
საქართველოს პრეზიდნტმა მწუხარება გამოთქვა ავღანეთში ქართველი ჯარისკაცის დაღუპვის გამო
საქართველოს პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი ღრმა მწუხარებას გამოთქვამს სერჟანტ ვალერიან ხუჯაძის დაღუპვის გამო.
24.04.2012
საქართველოს პრეზიდენტმა გურჯაანის ახალი საავადმყოფოს წინ შეკრებილ მოსახლეობას მიმართა
მოსახლეობასთან საუბრისას, მიხეილ სააკაშვილმა ყურადღება ჯანდაცვისა და განათლების სფეროს რეფორმირებაზე ისაუბრა და დასაქმების საკითხსაც შეეხო
საქართველოს პრეზიდენტმა გურჯაანში მრავალპროფილიანი სამედიცინო ცენტრი გახსნა
საქართველოს პრეზიდენტმა გურჯაანში დღეს ახალი, მრავალპროფილიანი სამედიცინო ცენტრი გახსნა, რომელიც ჰოსპიტალური სექტორის განვითარების პროგრამის ფარგლებში, სადაზღვევო კომპანიამ „GPI ჰოლდინგი“ ააშენა
მანანა მანჯგალაძე ტრადიციულ ბრიფინგზე რამდენიმე მნიშვნელოვან ასპექტს შეეხო და, უპირველესად, ცნობილი ამერიკელი ბიზნესმენის დონალდ ტრამპის საქართველოში ვიზიტის შესახებ ისაუბრა.
23.04.2012
საქართველოს პრეზიდენტის ჩეხეთის რესპუბლიკის სენატის თავმჯდომარეს შეხვდა
საქართველოს პრეზიდენტმა დღეს ჩეხეთის რესპუბლიკის დელეგაცია მიიღო, რომელიც საქართველოს ჩეხეთის სენატის თავმჯდომარის მილან შტეხის ხელმძღვანელობით ესტუმრა.
საქართველოს პრეზიდენტმა ჭუბერში მოსახლეობას მიმართა
მიხეილ სააკაშვილი ადგილობრივ მოსახლეობას ჰიდროენერგეტიკული პროექტების განხორციელების მნიშვნელობის შესახებ ესაუბრა
საქართველოს პრეზიდენტი ნენსკრაჰესის მშენებლობის გახსნის ცერემონიალს დაესწრო
მიხეილ სააკაშვილმა ხელი მოაწერა დოკუმენტს, რომლის თანახმადაც მდინარე ნენსკრაზე ჰესის მშენებლობა დაიწყო და პირველი სამუშაოებში მონაწილეობა, სიმბოლურად, თავადაც მიიღო.
22.04.2012
მიხეილ სააკაშვილმა და დონალდ ტრამპმა „ტრამპ თაუერის“ პროექტის პრეზენტაციისას ერთობლივი განცხადებები გააკეთეს
„ტრამპ თაუერის“ მშენებლობა უახლოეს თვეებში დაიწყება.
მიხეილ სააკაშვილი და დონალდ ტრამპი „ტრამპ თაუერის“ პროექტის პრეზენტაციას დაესწრნენ
საქართველოს პრეზიდენტი დონალდ ტრამპთან და „სილქ როუდ ჯგუფის“ ხელმძღვანელთან გიორგი რამიშვილთან ერთად ბათუმში „ტრამპ თაუერის“ პროექტის პრეზენტაციას დაესწრო.
21.04.2012
მიხეილ სააკაშვილმა დონალდ ტრამპი ბრწყინვალების საპრეზიდენტო ორდენით დააჯილდოვა
მიხეილ სააკაშვილისა და დონალდ ტრამპის განცხადებები
საქართველოს პრეზიდენტი ამერიკელ ბიზნესმენს დონალდ ტრამპს შეხვდა
საქართველოს პრეზიდენტმა ცნობილი ამერიკელი ბიზნესმენი დონალდ ტრამპი, რომელიც საქართველოს დღეს დილით ესტუმრა, პრეზიდენტის სასახლეში მიიღო.
საქართველოს პრეზიდენტმა ახალი ლაბორატორია გახსნა
საქართველოს პრეზიდენტმა დღეს ლევან სამხარაულის სახელობის ექსპერტიზის ეროვნულ ბიუროში უნიკალური ლაბორატორია გახსნა.

Президент Грузии открыл в Рустави новый автодром
Президент Грузии объявил сегодня открытым новый руставский автодром, где проводится национальный чемпионат по круговым гонкам.
29.04.2012
Президент Грузии обратился к собравшимся на новом руставском автодроме
Прежде всего, поздравляю всех с открытием нового автодрома. Вождение спортивного автомобиля – большой адреналин, и я рекомендую вам всем попробовать.
27.04.2012
Президент Грузии обратился к участникам Олимпиады юных ученых и изобретателей
Приветствую вас всех! Грузия, с точки зрения образования, отличается в регионе.
Михаил Саакашвили: «Лидер крупнейшей страны в мире вчера заявил, что ему нравятся грузинские реформы, но они не могут их осуществить»
Во время встречи с участниками 6-й международный олимпиады юных ученых и изобретателей, Президент Грузии коснулся также заявления Дмитрия Медведева, сделанного им в связи с Грузией, и отметил, что, несмотря все усилия и провокации, никто уже не сможет вернуть нашу страну в старое время.
Президент Грузии присутствовал на открытии «6-й международной олимпиады юных ученых и изобретателей»
Президент Грузии присутствовал на церемонии открытия «6-й международной олимпиады юных ученых и изобретателей», и обратился с речью к собравшимся гостям.
26.04.2012
Президент Грузии откликнулся на сегодняшнее заявление Дмитрия Медведева
Президент Грузии, после осмотра нового автодрома в Рустави, откликнулся на сегодняшнее заявление Дмитрия Медведева.
Президент Грузии посетил обновленный Аграрный университет
Президент Грузии посетил сегодня обновленный Аграрный университет. Президент осмотрел современные, оснащенные новейшей техникой лаборатории и поинтересовался учебным процессом.
25.04.2012
Президент Грузии заложил основание строительства нового завода в Хашури
Президент Грузии заложил в Хашури основание строительства нового завода по производству стеклянной тары и лично заложил в фундамент капсулу.
Президент Грузии выразил скорбь по поводу гибели грузинского солдата в Афганистане
Президент Грузии Михеил Саакашвили выражает глубокую скорбь по поводу гибели сержанта Валериана Худжадзе. Он скончался вследствие ран, полученных при патрулировании, от взрыва самодельной мины, подложенной противником.
24.04.2012
Президент Грузии открыл в Гурджаани многопрофильный медицинский центр
Президент Грузии открыл сегодня в Гурджаани новый многопрофильный медицинский центр, построенный страховой компанией «GPI Холдинг» в рамках программы развития госпитального сектора.
Манана Манджгаладзе затронула ряд важных аспектов на традиционном брифинге, и, прежде всего, говорила о визите в Грузию известного американского бизнесмена Дональда Трампа.
23.04.2012
Президент Грузии встретился с председателем Сената Чешской Республики
Президент Грузии принял сегодня делегацию Чешской Республики, которая прибыла в Грузию во главе с председателем Сената Чешской Республики Миланом Штехом.
Президент Грузии обратился к населению в Чубери
Приветствую вас всех – чуберцев, приехавших из Хаиши… рва Сейчас часто слышно в телеэфире: состоялось грандиозное мероприятие… началось историческое строительство...
Президент Грузии присутствовал на церемонии открытия строительства Ненскра ГЭС
Президент Грузии присутствовал сегодня в Чубери на церемонии открытия строительства новой гидроэлектростанции вместе с министром энергетики и природных ресурсов.
22.04.2012
Михеил Саакашвили и Дональд Трамп сделали совместные заявления во время презентации проекта «Трамп тауэр»
Президент Грузии Михеил Саакашвили Действительно, огромное событие, что «Силк роуд группа» и «Trump Organization» вместе начинают осуществление этого большого проекта.
21.04.2012
Михеил Саакашвили наградил Дональда Трампа Президентским орденом сияния
Мы привыкли к тому, что в Грузию приезжает очень много глав государств, премьер-министров и других известных людей, в том числе бизнесменов, спортсменов, представителей культуры. Но тот, кто прибыл в нашу страну сегодня – гость, особенный во всех отношениях.
Президент Грузии встретился с американским бизнесменом Дональдом Трампом
Президент Грузии принял в Президентском дворце известного американского бизнесмена Дональда Трампа, который прибыл в Грузию сегодня утром.
Президент Грузии открыл новую лабораторию
Президент Грузии открыл сегодня уникальную лабораторию в Национальном бюро экспертизы имени Левана Самхараули.